bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2013
  • 17 czerwca 2013
  • wyświetleń: 13522

Kibice pamiętali o Agacie - zdjęcia

Kibice BKS-u Stal Bielsko-Biała uczcili pamięć zmarłej 5 lat temu Agaty Mróz-Olszewskiej. Przed klubową halą sportową, gdzie przez trzy lata trenowała utalentowana siatkarka, punktualnie o 19:22 zebrało się 60 osób.

agata mróz olszewska
Liliana i Jacek Olszewscy · fot. Adam Bijok/GEKON


W piątą rocznicę śmierci dwukrotnej mistrzyni Europy sympatycy bialskiej Stali wzięli udział w trzech wydarzeniach upamiętniających Agatę Mróz-Olszewską. W zorganizowanej akcji zbiórki krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej cząsteczkę siebie oddały 34 osoby, a trzy z nich zarejestrowały się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Piąta rocznica śmiercia Agaty · fot. Adam Bijok/GEKON


O godzinie 18:00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej została odprawiona Msza Święta w intencji siatkarki zmarłej w 2008 rok. Nie zabrakło na niej kibiców, przedstawicieli Bialskiego Klubu Sportowego, a także osób, których poruszyła historia wielokrotnej reprezentantki Polski.

Ostatnim punktem obchodów kolejnej rocznicy śmierci zawodniczki było symboliczne spotkanie przed Halą BKS Stal, gdzie blisko 60 osób uczciło minutą ciszy pamięć o Agacie Mróz-Olszewskiej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.