bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2013
  • wyświetleń: 2244

Nie stosujemy się do sygnalizacji

Policjanci z drogówki prowadzili w środę akcję pod kryptonimem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Najczęściej popełnianymi wykroczeniami było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle.

mandat
38 pieszych zostało ukaranych mandatami · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z bielskiego pododdziału prewencji i strażników miejskich zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych.

Najczęściej popełnianymi przez nich wykroczeniami było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle. Skontrolowano ponad 100 pieszych, 38 ukarano mandatami za przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić stuzłotowy mandat. Przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym „kosztowało” go połowę tej sumy.

W czasie działań policjanci zwracali uwagę nie tylko na karygodne zachowania pieszych, ale i kierowców. Kilku z nich, którzy w rażący sposób naruszali bezpieczeństwo pieszych ukarano mandatami. Wśród popełnianych przez kierowców wykroczeń dominowało nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Kierowca, który nie zważając na przechodnia nie ustąpi mu pierwszeństwa na przejściu naraża się na mandat w wysokości 350 zł, a dodatkowo na jego konto wpisywanych jest osiem punktów karnych. Nie wspominając o zagrożeniu jakie powoduje - narażając pieszego na potrącenie i dotkliwe obrażenia ciała, które niejednokrotnie kończą się tragiczne. Podobne działania będą kontynuowane w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.