bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2013
  • wyświetleń: 2182

Młodzieżówka PiS zapaliła znicze

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości zapaliło pod siedzibą bielskiego SLD znicze na znak protestu przeciwko posłom Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy zablokowali uchwałę upamiętniającą śmierć Grzegorza Przemyka.

Publikujemy pełną treść oświadczenia:

W związku z niedawnymi wydarzeniami w Sejmie RP oraz zablokowaniem uchwały upamiętniającej 30 rocznicę śmierci maturzysty, zakatowanego przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa, śp. Grzegorza Przemyka pragniemy wyrazić nasz sprzeciw przeciwko wszelkim próbom zakłamywania najnowszej historii Polski, oraz próbom rozmycia odpowiedzialności za tę i inne zbrodnie komunistyczne.

Jako młodzi ludzie z Bielska-Białej żądamy poszanowania dla historii najnowszej, żądamy prawdy o zbrodniach dokonanych pod auspicjami Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, które pochłonęły setki istnień ludzkich; które to do dziś nie zostały rozliczone, a których sprawa Grzegorza Przemyka jest tylko przykładem.

Posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który do złudzenia przypomina swoją poprzedniczkę- PZPR- zarówno pod względem myśli politycznej, retoryki wypowiedzi, jak i prób tuszowania i fałszowania zdarzeń przeszłych i teraźniejszych powinni być świadomi, ze jesteśmy młodsi- dlatego będziemy dłużej pamiętać.

Dlatego też, aby pamięć o Zbrodniach Komunistycznych nie zginęła, w piątek 17 maja o godz. 15.00 pod biurem SLD w Bielsku-Białej, członkowie oraz sympatycy Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości zapalą znicze na znak protestu przeciwko posłom SLD, którzy zablokowali ww. uchwałę.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.