bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2013
  • wyświetleń: 2992

Ukradł skuter, uprawiał konopie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i komisariatu II poszukiwali skradzionego skutera. Odnaleźli nie tylko skradziony jednoślad, ale zlikwidowali też nielegalną plantację konopi indyjskich i aparaturę służącą do uprawy tych roślin.

Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że mieszkaniec Starego Bielska może przechowywać rzeczy pochodzące z kradzieży. W czwartek wkroczyli na jego posesję. W czasie przeszukania zabezpieczyli blisko 60 krzewów konopi indyjskich oraz aparaturę służącą do uprawy tych roślin.

Szacuje się, że z zabezpieczonych konopi zatrzymany „hodowca” mógł sporządzić od 2 - 3 kg gotowego suszu marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 20 000 zł. Ustalili też miejsce w Buczkowicach, gdzie sprawca przechowywał skradziony jednoślad. Okazało się, że tego dnia pojechał nim do pracy.

Ukradł skuter, uprawiał konopie · fot. KMP Bielsko-Biała


Skuter o wartości ponad tysiąca zł został skradziony przez rabusia nocą z 19/20 kwietnia z niestrzeżonego parkingu przy ul. Morskie Oko w Bielsku-Białej. Skradzione mienie trafi wkrótce do właściciela. W czasie przeszukania posesji w Starym Bielsku policjanci zabezpieczyli też pochodzący z kradzieży komplet kół do samochodu terenowego marki JEEP.

Zatrzymany 26-latek usłyszy dzisiaj zarzuty przestępstw, za które grozi mu do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.