bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2013
  • wyświetleń: 1993

Unijne święto na placu Chrobrego

W wyjątkowy sposób w Bielsku-Białej został uczczony Dzień Urodzin Unii Europejskiej. Na placu Chrobrego przygotowano z tej okazji niespodziankę.

Na popularnym "Pigalu" pojawił się Punkt Informacyjny, w którym wszystkie zainteresowane osoby mogły uzyskać informacje na temat Europejskiego Funduszu Społecznego, otrzymać liczne materiały promocyjne i gadżety, a także skosztować rozdawanych przez hostessy urodzinowych babeczek. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka „na żywo" w wykonaniu orkiestry dętej.

Celem imprezy była również promocja działań realizowanych przy wsparciu EFS, zachęcenie do pozyskiwania informacji o możliwościach rozwoju swoich umiejętności i kwalifikacji, a także zamanifestowanie poparcia dla idei zjednoczonej Europy. Ponadto istotnym elementem było także wyrażenie entuzjazmu i otwartości dla integracji europejskiej i promowanie polityki równości szans.

Urodziny Unii Europejskiej · fot. UM Bielsko-Biała


9 maja 1950 roku w Paryżu został przedstawiony plan utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znany jako „Deklaracja Schumana”. Wydarzenie to dało początek dzisiejszej współpracy i integracji między krajami i ich obywatelami, a dzień 9 maja jest świętowany w całej Unii Europejskiej, jako Dzień Europy.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.