Wiadomości
- 2 czerwca 2025
- wyświetleń: 1532
Szymon Kolasa - zawodnik BKS Stal Bielsko-Biała multimedalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski
W dniach 29 maja - 1 czerwca w Gdańsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Znakomicie spisał się reprezentant BKS Stal Bielsko-Biała - Szymon Kolasa, który wywalczył aż cztery medale, w tym trzy złote!
W grze drużynowej, występując wspólnie z Piotrem Ostachowskim (MKS Czechowice-Dziedzice) oraz Krzysztofem Gumińskim (KTS Gliwice), sięgnął po brązowy medal. Ich drużyna uległa w półfinale późniejszym mistrzom Polski - zawodnikom z województwa warmińsko-mazurskiego.
W grze mieszanej (mikst), grając w parze z Natalią Gajewską (KS Bronowianka Kraków), Kolasa sięgnął po złoto, pokonując w emocjonującym finale 3:2 duet Patryka Dziubę - Annę Brzyskę.
W rywalizacji deblowej mężczyzn duet Kolasa - Bielecki (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) okazał się bezkonkurencyjny. Pokonali w finale 3:1 parę Patryk Lewandowski - Kuba Kwapiś, zdobywając złoty medal.
Szymon Kolasa znakomicie zaprezentował się także w grze pojedynczej. Rozstawiony z numerem 5, w finale pokonał Jakuba Stecyszyna (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 4:2, sięgając po kolejne złoto.
Gratulujemy Szymonowi Kolasie znakomitego występu i zdobycia aż czterech medali! Życzymy kolejnych sukcesów na krajowych i międzynarodowych arenach.
ZOBACZ TAKŻE
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla tenisistów stołowych BKS
[FOTO] Razem kibicowaliśmy Mai Chwalińskiej na bielskim Rynku
Biskup Roman Pindel udzielił dyspensy na piątek 5 czerwca
Gorący tematPrzeszła do historii! Maja Chwalińska wicemistrzynią French Open - Rolanda Garrosa!
Brązowy medal Justyny Olmy z Bielska-Białej na JBL Triathlon Sieraków 2026
Bielszczanin mistrzem Polski w boksie kadetów. 16-latek wygrał jednogłośnie!
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










