bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 maja 2013
  • wyświetleń: 10294

Taniec na rurze, kołach i szarfach

Artykuł sponsorowany:

Lubisz siłownię, ruch, muzykę, taniec lub fitness? Chcesz spróbować czegoś nowego? A może jesteś osobą stroniącą od ruchu lub znudzoną standardowymi formami aktywności? Mamy coś co nada się dla każdego!

Aerial Studio


Aerial Studio


Akrobatyka powietrzna to całkiem nowa forma dbania o sprawność fizyczną, zastrzyk pewności siebie, świetna zabawa oraz nie lada wysiłek w jednym! Dodatkowo tylko w nadchodzącym tygodniu od 6 do 11 maja w Bielsku-Białej zapraszamy na Dni Otwarte do Aerial Studio gdzie można poćwiczyć za darmo! (obowiązują wcześniejsze zapisy)

Dlaczego warto chodzić na zajęcia?

Zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa w grupie - wspólne motywowanie, nauka asekuracji i współpracy. Ćwiczenia na rurze, kole czy hamaku uchodzą za proste jednak takie nie są. Jest to na tyle wdzięczny sport, że dzięki regularności można osiągnąć naprawdę wiele i już po niedługim czasie wykonywać skomplikowane sekwencje ruchów, znacznie polepszyć swoją kondycję fizyczną, pewność siebie i odwagę. Zajęcia wyglądają jak połączenie akrobacji cyrkowych, fitnessu, tańca i siłowni z tym, że maszyny zastępują nam rury, koła i szarfy. Staramy się wzmacniać mięśnie ramion, pleców, brzucha i nóg - podczas ćwiczeń całe ciało pracuje a dodatkowo zwiększamy swoją gibkość, równowagę, koordynację, mobilność i ogólną świadomość ciała.

Czym jest akrobatyka powietrzna?

Jest to przede wszystkim świetna zabawa dzięki której można zaimponować znajomym czy zrobić miłą niespodziankę ukochanemu. W naszym studio oferujemy zajęcia z akrobatyki na rurach, kołach i szarfach. Zachęcamy do wspólnej zabawy nie tylko atletów - każda osoba nie związana ze sportem również się u nas odnajdzie. Zajęcia są inne niż wszystkie bo łączą elementy akrobatyki, gimnastyki, cyrku i tańca a nasza wykwalifikowana kadra : Instruktorka Vertical Dance dokłada wszelkich starań, by każdemu sprawiły one przede wszystkim satysfakcję i przyjemność. Chcemy dzielić się swoją pasją i miłością do 'latania'.

Czym jest Aerial Hoop?

Aerial Hoop wywodzi się ze sztuki cyrkowej. Każda nowa poza, obrót czy fikołek dostarcza niesamowitej ilości endorfin - podobnie jak dziecięce zabawy na trzepaku. Na kole budujemy siłę przede wszystkim rąk i brzucha. Nawet jeśli nie jesteś w stanie zrobić ani jednej pompki już po kilku zajęciach Aerial Hoop może się to zmienić. Zapraszamy na konfrontację z kołem do studia i przekonanie się na własnej skórze.

Aerial Studio


Czym jest Aerial Yoga?

Aerial Yoga to gimnastyka na hamakach (kawałku materiału przywiązanym swoimi końcami do mocowania). Jest świetną alternatywą dla tradycyjnej Yogi a do tego odciąża kręgosłup czy ręce. Bardziej intensywny rodzaj ćwiczeń ,tzw. Aerial Hammocks, graniczy ze sztuką cyrkową - mnóstwo dropów (zsunięć z większej wysokości prawie do podłogi)czy invertów (figur do góry nogami). Jest to świetna zabawa połączona z ogromnym wysiłkiem i sztuką wiązania węzłów na własnym ciele. Zastrzyk energii, który dostarcza jest nieporównywalny do niczego innego.

Aerial Studio - ćwiczenia


Czym jest Pole-Dance?

Generalnie chodzi o gimnastykę i taniec na rurze: spiny (oborty), piruety, inverty (figury do góry nogami), comba (dynamiczne przejścia między figurami), floor work (elementy taneczno-akrobatyczne na podłodze), spinning pole - czyli tryb obrotowy rury, na którym można tworzyć niesamowite układy. Zajęcia można prowadzić również na zewnątrz tzw. Street Pole Dance, który można porównać do parkouru - z tym że wybieramy pionowe obiekty: znaki, latarnie itp.. Gdy widzi się efekty ćwiczeń, które praktycznie są widoczne z zajęć na zajęcia, trudno zrezygnować. Pole Dance daje przede wszystkim zastrzyk pewności siebie, dobrego samopoczucia i pozytywnego zmęczenia, które motywuje do dalszej pracy nad samodoskonaleniem. Trzeba przezwyciężać samego siebie i swoje słabości, jednak nagrodą jest niesamowita satysfakcja i nieskończone pokłady energii - chyba to najbardziej kręci ludzi w tańcu na (a nie "przy") rurze.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu promocyjnego:


Strona www: www.AerialStudio.pl
Strona Fanpage'a: www.fb.com/aerialstudio
Strona wydarzenia Tygodnia Otwartego w Aerial Studio:
www.facebook.com/events/129998553859212/