bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2013
  • wyświetleń: 2000

Słoneczne Dni w Sferze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Za nami:

Od 7 do 12 maja na klientów Galerii Sfera będą czekały liczne atrakcje w ramach międzynarodowej akcji ekologicznej Europejskie Słoneczne Dni. Jej celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez promocję energetyki słonecznej.

sfera
Galeria Sfera · fot. Galeria Sfera


Pomysłodawcy tego ekologicznego wydarzenia obrali sobie za cel rozpowszechnianie idei energetyki słonecznej, a w szczególności systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Akcja ma za zadanie ukazać korzystny wpływ instalacji solarnych na nasze środowisko. A przy okazji pokazać opłacalność takiej inwestycji.

Od 7 maja na placu przed galerią II będzie można podziwiać olbrzymią piramidę o podstawie 6 metrów, a na niej ekspozycję fotowoltaiczną. Nie zabraknie też kolektorów słonecznych i hybrydowych. Natomiast wewnątrz Galerii Sfera zostanie umieszczona wystawa, w prosty i zrozumiały sposób przekazująca, jak można wykorzystywać energię słoneczną do produkcji prądu oraz podgrzewania wody.

Uwieńczeniem Europejskich Słonecznych Dni w Galeria Sfera będzie duża impreza na świeżym powietrzu. 11 maja w godzinach od 13:00 do 18:00 na placu Bolka i Lolka zorganizowane zostaną liczne konkursy dla dzieci i nie tylko, a także pokazy i prezentacje przybliżające tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii. Wydarzenie poprowadzi znany i lubiany dziennikarz TVN Tomasz Zubilewicz. W czasie imprezy zagra także zespół muzyczny z naszego regionu.

W Polsce Europejskie Słoneczne Dni organizowane są po raz trzeci, natomiast w Europie już po raz jedenasty. W tym roku akcja będzie trwała od 1 do 19 maja, a w Bielsku-Białej od 7 do 12 maja. W zeszłym roku w akcji wzięło udział aż pół miliona Europejczyków, w tym 10 tys. Polaków.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj