bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2063

Kolejny areszt za fałszywy alarm

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali 29-letniego mieszkańca Rudzicy, który wywołał fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego w bielskim sądzie. Sprawca spędzi w areszcie najbliższe miesiące. Decyzję tę podjął Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej na wniosek policji i prokuratury. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat więzienia.

11 kwietnia, tuż po 8.00 mężczyzna zadzwonił do oficera dyżurnego informując, że w bielskim sądzie jest bomba. W prowadzoną akcję zaangażowano policjantów, strażaków, służby techniczne oraz pogotowie ratunkowe. Policyjni pirotechnicy przeszukiwali budynki sądów - Okręgowego i Rejonowych w Bielsku-Białej. Ładunku wybuchowego nie było, jednak fałszywy alarm spowodował konieczność ewakuowania blisko 400 osób.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego poszukiwali sprawcy fałszywego alarmu. Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 29-latka podejrzanego o to przestępstwo. Sprawca usłyszał zarzuty i przyznał się do zgłoszenia o nieistniejącym zagrożeniu. Jak wyjaśnił w dniu, w którym wywołał fałszywy alarm miał zostać objęty dozorem elektronicznym za wcześniejsze przestępstwa, którego za wszelką cenę chciał uniknąć.

Bielski Sąd - na wniosek policji i prokuratury - podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawca zostanie też najprawdopodobniej obciążony kosztami akcji ratunkowej, które sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego planują kolejne zatrzymania osób odpowiedzialnych za serię powiadomień o fałszywych alarmach bombowych w bielskich sądach.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.