bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2208

Studenci podsumowali projekt

20 kwietnia w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej obchodzony był Światowy Dzień Ekologii, podczas którego podsumowano projekt „Recycling - Design - Sztuka”.

W ramach projektu zwycięzcy konkursu firmy Unilever, członkowie studenckiej organizacji AIESEC Bielsko-Biała, stworzyli w Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej pierwszą w mieście przyjazną środowisku świetlicę dla najmłodszych.

W listopadzie 2012 roku w ramach projektu „Create Better Future” na fanpage’u Unilever Kariera ogłoszony został konkurs skierowany do organizacji studenckich. Jego celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów na wolontariaty związane z ekologią skierowane do dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Spośród zebranych aplikacji jury wybrało sześć najlepszych. 17 stycznia trzy zwycięskie projekty wyłonione zostały poprzez głosowanie pracowników Unilevera. Każda z organizacji otrzymała od firmy 4000 zł na realizację pomysłu.

Dzień Ziemi na ATH · fot. mat. prasowe


Pierwszą ze zwycięskich koncepcji, którą udało się zrealizować, był plan stworzenia przyjaznej środowisku świetlicy, w której dzieci będą mogły się nie tylko bawić, ale również uczyć. Projekt „Recycling - Design - Sztuka” wdrożony został w Domu Dziecka przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej. Całe wyposażenie zostało wykonane samodzielnie przez członków AIESEC z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób powstały m.in. stół z palet, lampa ze szklanych butelek czy pufy wykonane z butelek plastikowych. Świetlica działa od 6 kwietnia tego roku.

- Do udziału w konkursie zgłosiło się mnóstwo organizacji studenckich z całej Polski. Pomysły na projekty ekologiczne przerosły nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać inicjatywy, takie jak „Recycling - Design - Sztuka”, propagujące postawy prospołeczne i ekologiczne - mówi Karolina Białobrzewska, Specjalista ds. Komunikacji Unilever Polska.

- Takie działania doskonale wpisują się w realizowany przez firmę Unilever plan „Życie w sposób zrównoważony” zmierzający do polepszenia warunków bytu przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko - dodaje Białobrzewska.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 20 kwietnia 2013 roku podczas Światowego Dnia Ekologii odbywającego się na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Podczas wydarzenia zaprezentowana została m.in. relacja z otwarcia świetlicy oraz krótkie wywiady z wychowankami Domu Dziecka, korzystającymi z niej na co dzień.

Zgromadzeni goście mogli również wysłuchać wykładów poprowadzonych przez autorów lokalnych inicjatyw ekologicznych oraz prezentacji przedstawiciela firmy Unilever. Uroczystość zakończył występ muzyczny jednej z podopiecznych Domu Dziecka.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.