bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2797

Wędkarze zarybiali Białą pstrągami

Biała wzbogaciła się o 2520 pstrągów! To efekt kolejnej akcji zarybiania rzeki, którą od kilku lat organizują wspólnie wędkarze bielskiego klubu Renegat Fishing Team i Polski Związek Wędkarski z Katowic.

renegat, biała
Wędkarze zarybiali Białą pstrągami · fot. Renegat Fishing Team


Rzeka Biała jest na tyle czysta, że mogą w niej żyć pstrągi! Ich liczba z roku na rok rośnie, bowiem od kilku lat wędkarze bielskiego klubu Renegat Fishing Team prowadzą akcję zarybiania rzeki. Ostatnia miała miejsce w poniedziałek 22 kwietnia.

- Wpuściliśmy do rzeki 2520 sztuk pstrągów, które pochodziły z gospodarstwa rybackiego pod Szyndzielnią. To taki nasz rodzinny, beskidzki pstrąg - mówi prezes klubu, Wojciech Duraj.

W związku z pracami porządkowymi w korycie rzeki w 2012 roku nie prowadzono zarybiania rzeki. Tym razem wędkarzom udało się znaleźć bezpieczne miejsca, gdzie można było przeprowadzić akcję. - Śmiało można stwierdzić, że 90 procent z tych ryb powinno przeżyć - dodaje prezes Renegata.

Zarybianie Białej 2013 · fot. Renegat Fishing Team


Remont koryta rzeki, które na odcinku miejskim zostało dosłownie wybetonowane, wpływa niekorzystnie na warunki bytowe żyjących w Białej ryb. - Inne kraje potrafią regulować rzekę z głową. Nasi inżynierowie ciągle tkwią w epoce betonu - dziwi się Wojciech Duraj.

Wędkarze z Renegata chcą, aby w wyremontowanym korycie rzeki co 50 metrów instalować kilkuset kilogramowe głazy, które byłyby schronieniem dla ryb. - Mamy nadzieję, że Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach znajdzie na to środki - kończy prezes klubu.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.