bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2013
  • 25 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3576

Dzieci pisały listy do Ziemi

W środę 24 kwietnia na placu Bolka i Lolka przy Galerii Sfera rozpoczęła się bielska edycja największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce - „List dla Ziemi”.

Uczniowie z bielskich szkół pisali listy, w których nawoływali dorosłych do ekologicznych działań i zachowań. Dzieci wzięli udział w zabawach edukacyjnych, takich jak eko memory, puzzle i gra planszowa. Dodatkową atrakcją był również krótki happening poświęcony problemom środowiska naturalnego.

Listy do Ziemi 2013 · fot. Galeria Sfera


Kwietniowy event to tylko część wielkiego projektu, który realizowany jest w całej Polsce. Od 15 kwietnia dzieci z ponad 350 gmin piszą w swoich szkołach listy na specjalnym ekologicznym papierze. Ich tematyka związana jest przede wszystkim z gospodarką odpadami, a zatem tematem bardzo dziś gorącym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową.

Motywacją i wzorem dla najmłodszych są listy pisane przez gwiazdy muzyki czy filmu, takie jak: Krzysztof Skiba, Olgierd Łukasiewicz, Marcin Wyrostek, Carrantuohill czy raper Biały.

Co dzieje się z listami? Dzieci zabierają napisane teksty do domu, by pokazać je rodzicom i dziadkom i wraz z nimi podjąć się realizacji trzech ekologicznych postanowień. Najprzyjemniejszy będzie jednak sam finał akcji, czyli publikowanie na Facebooku zdjęć z zadań zrealizowanych przez rodziny oraz konkurs na najpiękniejszy list. Najlepsze prace uczniów w postaci skanu ręcznie pisanego listu szkoły mogą nadsyłać do 15 maja.

Patronat nad akcją objęły Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym partnerem akcji są Lasy Państwowe. „Listy dla Ziemi” oprócz Galerii Sfera wspierają: Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Zielonej Ligi, Koalicja Klimatyczna, miasta Bydgoszcz i Bielsko-Biała, warszawska Dalkia, MPO, agencja Brand Morning, Partnerstwo dla Klimatu oraz Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

ab / bielsko.info, źródło: Galeria Sfera

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.