bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 5268

W Szczyrku powstanie aquapark?

Samorządowcy ze Szczyrku za 9,5 mln zł chcą sprzedać jeden z największych domów wczasowych w mieście. Liczą, że inwestor stworzy tu nowoczesny obiekt wraz z aquaparkiem - czytamy na portalu bielskobiala.gazeta.pl.

dom wczasowy włókniarz
Dom wczasowy Włókniarz czeka na nowego właściciela · fot. fotopolska.eu


Zbudowany w latach 70. hotel Włókniarz długo uchodził za jeden z symboli Szczyrku. Po upadku PRL-u coraz częściej stał pusty, a kilka lat temu został zamknięty. Władze Szczyrku, które przejęły Włókniarza od skarbu państwa, uznały, że najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie opustoszałego budynku.

Samorządowcy mają przygotowaną dla niego określoną koncepcję. Chcą, żeby obiekt wraz z półtorahektarową działką u podnóża Klimczoka kupił poważny inwestor, który na bazie Włókniarza uruchomi nowoczesny parkhotel będący ozdobą Szczyrku. Ma przy nim także powstać średnich rozmiarów aquapark, który stanie się atrakcją kurortu.

O sprzedaży zaczęto mówić już przed dwoma laty. Wojciech Bydliński, burmistrz Szczyrku, wyjaśnia, że sprzedaż wycenionego na 9,5 mln zł obiektu to bardzo skomplikowana i czasochłonna sprawa. - Korzystamy z pomocy specjalistów w tej branży, rozesłaliśmy informacje do 800 firm. Kilkanaście z nich wyraziło swoje wstępne zainteresowanie. Na rozstrzygnięcia trzeba jeszcze poczekać - mówi "Gazecie" burmistrz Szczyrku.

Jak informuje portal gazeta.pl zainteresowanie kupnem Włókniarza wykazała największa słowacka spółka turystyczna Tatry Mountain Resorts, do której należą m.in. ośrodki narciarskie i hotele w Niskich i Wysokich Tatrach oraz największy tamtejszy aquapark Tatralandia.

ab / bielsko.info, źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.