bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 5428

Przedszkolaki napisały piosenkę

Przedszkolaki z bielskiej "Radosnej Krainy" zajęły III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na "Piosenkę o moim Przedszkolu". To jedyne przedszkole z naszego regionu, które zdobyło nagrodę w tym konkursie.

dyplom
fot. Radosna Kraina


Zadaniem uczestników było przygotowanie jednego utworu o tematyce związanej ze swoim przedszkolem. Zarówno tekst utworu, napisany przez dzieci z pomocą nauczycieli, jak i muzyka miały być kompozycją własną.

Radosna Kraina to przedszkole o profilu muzycznym. Jednak prowadzone w nim zajęcia, ukierunkowane są na rozwój wszystkich umiejętności, oparte są o Teorię Inteligencji Wielorakiej Howarda Gardnera. Obejmują one ćwiczenia rytmiczne, umuzykalniające lub muzyczno-ruchowe, taneczne, teatralne, plastyczne, podróżnicze, czytelnicze, językowe, przyrodnicze.

W konkursie wzięło udział 27 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej Polski. Przedszkole Muzyczne „Radosna Kraina” zdobyło III nagrodę w kategorii 3-4 latków. Nagrodzony utwór „Hymn Radosnej Krainy” skomponowały wraz z wychowankami opiekunki z przedszkola: Agnieszka Wybraniec i Dorota Musialik.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.