bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2013
  • wyświetleń: 1688

Akcja pod kryptonimem "Prędkość"

Za nami:

Na terenie naszego miasta i powiatu przeprowadzona jest policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Do godziny 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować prędkość.

W trakcie działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości w tym pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejestratory oraz specjalistyczny sprzęt umożliwiający robienie z daleka zdjęć, na których widać czy kierowca ma zapięte pasy lub rozmawia przez telefon. Aparat wykonuje zdjęcia z dużej odległości - nawet 150 m.

Podczas akcji mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować stan trzeźwości kierujących, sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący czy pasażerowie niekorzystający z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, bądź nieprawidłowo przewożący dzieci.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.