bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2013
  • wyświetleń: 1951

Głodny i spragniony włamywacz

Policjanci ze Szczyrku zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do dwóch sklepów spożywczych, z których skradł chleb, wódkę, kawę i kiełbasę.

Rabuś został zatrzymany nocą na gorącym uczynku włamania do sklepu w Bystrej przy ul. Szczyrkowskiej. Przed zatrzymaniem wybił szybę w drzwiach wejściowych i przedostał się do środka. Jego łupem padła paczka kawy i 2 kg kiełbasy.

W momencie, kiedy sięgał po butelkę wódki został zatrzymany. Spowodował szkody w wysokości prawie 2000 zł. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 3 promili alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Poprzedniej nocy w podobnych okolicznościach doszło do włamania do sklepu w Wilkowicach przy ul. Żywieckiej. Włamywacz po wybiciu szyby w drzwiach wdarł się do środka i skradł alkohol i bochenek chleba.

Szkody oszacowano na kwotę ponad tysiąca zł. Policjanci szybko skojarzyli fakty. Przejrzeli też zapis monitoringu obu sklepów ustalając, że włamania tego dopuścił się zatrzymany przez nich 46-latek. Sprawca usłyszał już zarzuty. Przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Wcześniej nie był karany. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat za kratami.

br / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.