Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2013
  • 5 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2787

Miasto zaciągnie 44 mln zł kredytu

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli projekt uchwały, który zakłada zaciągnięcie kredytu długoterminowego na niebagatelną kwotę 44 miliomów złotych.

Kredyt ma pokryć m.in. zwiększenia wydatków w tegorocznym budżecie miasta oraz dotychczasowe zobowiązania gminy Bielsko-Biała.

Na co pójdzie więcej pieniędzy? Przede wszystkim na dostosowanie budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Michałowicza do potrzeb IV Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. To koszt rzędu niespełna 2,7 mln złotych.

1,5 mln złotych zostanie przeznaczone na poprawę standardu odtwarzanych nawierzchni dróg po budowie kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowych. Z budżetu miasta dotację otrzymają również: Biuro ds. Gospodarki Odpadami (90 tys. zł), Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierzą (31 tys. zł), Miejski Dom Kultury (120 tys. zł), Książnica Beskidzka (120 tys. zł).

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.