bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2013
  • wyświetleń: 1890

Obrady na żywo w internecie?

Czy obrady Rady Miejskiej w Bielsku-Białej będą transmitowane w internecie? Z takim pomysłem zwróciła się do przewodniczącego Rady Miejskiej oraz prezydenta Jacka Krywulta radna Grażyna Staniszewska.

rada miejska
Rada Miejska w Bielsku-Białej · fot. ab / bielsko.info


- Zwracam się z prośbą o uruchomienie bezpośredniej transmisji z obrad poszczególnych Komisji oraz sesji Rady Miejskiej w internecie. Będzie to najlepsza realizacja ustawowej zasady jawności obrad oraz praktyczne wdrożenie - mówiła niezrzeszona radna.

Grażyna Staniszewska tłumaczyła, że ze względu na ograniczoną pojemność sali sesyjnej w obradach może uczestniczyć tylko niewielka grupa mieszkańców.

- Takie transmisje wprowadziło wiele polskich miast, ma je Sejm i Senat oraz Parlament Europejski - dodała radna.W odpowiedzi na interpelację prezydent Jacek Krywult stwierdził, że pomysł jest wart rozważenia, jednak nie widzi możliwości transmisji obrad komisji stałych. - Transmisja sesji jest możliwa, ale to kwestia finansowa. Nie widzę możliwości transmisji komisji, bowiem musielibyśmy je przeprowadzać na sali sesyjnej - argumentował Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.