bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2013
  • wyświetleń: 2489

Konferencja informatyków na ATH

W dniach 8-10 marca w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej odbył się cykl wykładów i warsztatów specjalistów rozwiązań open source z całej Polski.  Patronat nad konferencją objęła Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

ATH
Konferencja informatyków na ATH · fot. dwo.mikstura.it


Konferencja adresowana była do wszystkich miłośników rozwiązań open source począwszy od studentów, poprzez pracowników branży IT, a skończywszy na przedsiębiorcach wykorzystujących takie rozwiązania w działalności biznesowej. Konferencja odbywa się cyklicznie w Bielsku-Białej począwszy od 2008 roku, a jej pomysłodawcą jest Dominik Kozaczko.

- Tegoroczna, szósta już, edycja Dni Wolnego Oprogramowania pod wieloma względami była wyjątkowa. Przede wszystkim po raz pierwszy większością spraw organizacyjnych i marketingowych zajmowali się profesjonaliści. Dzięki Selleo konferencja otrzymała nową stronę internetową, wspaniałe logo, plakaty, koszulki, a wszystkie wykłady zostały zarejestrowane przez zawodowych filmowców - mówi Dominik Kozaczko, pomysłodawca i organizator Dni Wolnego Oprogramowania.

W trakcie wykładów poruszane zostały tematy dotyczące m.in.: OpenStreetMap, MongoDB, JavaScript, ECMAScript 6, CSS3, Django czy SELinux.  Tradycją DWO jest, że część wykładów omija aspekty czysto techniczne. W tym roku z prelekcją na temat wolności w świecie zdominowanym przez informację opowiadał znany publicysta Jarosław Lipszyc.

W trakcie sesji LightningTalk uczestnicy mogli podzielić się z wszystkim swoimi pomysłami i rozwiązaniami. Za część warsztatów odpowiadała regionalna społeczność skupiająca środowisko informatyczne Mikstura.IT, a wśród sponsorów znalazły się takie firmy jak Google, Akamai, Selleo czy Pragmatic Bookshelf.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.