bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2013
  • wyświetleń: 1600

Diecezjalne święto młodzieży

Młodzi ludzie z diecezji bielsko-żywieckiej uczestniczyli w uroczystościach Niedzieli Palmowej, które odbyły się 24 marca w Bielsku-Białej.

Diecezjalnemu Światowemu Dniowi Młodzieży, przebiegającemu w tym roku pod hasłem „Uwierz w swoją młodość!”, przewodniczyli biskupi Tadeusz Rakoczy i Piotr Greger.

Obchody rozpoczęły się pod kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. Po poświęceniu palm uczestnicy uroczystości przeszli w procesji do pobliskiej katedry. Największa z palm, którą przywieźli oazowicze z Kęt, sięgała prawie 9 metrów. W procesji niesiono relikwie bł. Jan Pawła II oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani, którą zabiorą ze sobą przedstawiciele diecezji wybierający się na Światowy Dzień Młodzieży w Rio De Janeiro.

Światowy Dzień Młodzieży · fot. diecezja.bielsko.pl


Uroczystej Mszy świętej przewodniczył biskup Tadeusz Rakoczy w koncelebrze kilkudziesięciu kapłanów - diecezjalnych i parafialnych duszpasterzy młodzieży oraz opiekunów młodzieżowych stowarzyszeń i grup. Wraz z ordynariuszem przy ołtarzu modlił się biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

Bp Rakoczy poświęcił krzyż i emblematy pierwszej pieszej pielgrzymki diecezji do Łagiewnik, która wyruszy pod koniec kwietnia. Wręczono także lampki ze światłem „stróżów poranka” trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa, doceniające inicjatywy ewangelizacyjne w diecezji. Na placu katedralnym odbył się na koniec koncert ewangelizacyjny, a uczestnicy diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży mogli na koniec posilić się grochówką.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.