bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2013
  • wyświetleń: 2841

Sukces licealisty z 5 LO

Trzecie miejsce zajął uczeń 5 LO w Bielsku-Białej w Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

V Liceum Bielsko-Biała
5 Liceum Ogólnokształcące · fot. lo5.bielsko.pl


Mikołaj Konior stanął na trzecim miejscu w naukowej rywalizacji zdobywając w finale 69 pkt. Zwycięzcą całej olimpiady okazał się Adam Zabor z VII LO we Wrocławiu. Drugie miejsce również zajął reprezentant tego miasta - Paweł Lenartowicz z XIV LO. Do finałowego etapu tego ogólnopolskiego konkursu zakwalifikowało się 55 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

- Sama końcówka Olimpiady była bardzo emocjonująca. Już II etap pokazał, że są świetni uczniowie.Bardzo trudne pytania przygotowałem dla tych najlepszych - powiedział Andrzej Brzeziński Przewodniczący Olimpiady.

I tym razem atrakcji dla olimpijczyków nie zabrakło. Tym razem mieli okazję zmierzyć się w turnieju warcabowym z... siatkarzem Piotrem Gruszką, zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. Wicemistrz świata pozował także do pamiątkowych zdjęć i rozdawał autografy.

Nasz region w finale naukowej rywalizacji reprezentowało w sumie 8 uczniów- czwórka z bielskiej "piątki" i czwórka z żywieckiego "mechanika".

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.