bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2013
  • wyświetleń: 2204

Sukces trzech studentów Instytutu

Referaty studentów Instytutu Teologicznego im. Św. Jana Kantego w Bielsku-Białej zakwalifikowały się do Panelu Studenckiego w ramach 45. Tygodnia Eklezjologicznego organizowanego przez Koło Naukowe Teologów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który odbędzie się w czwartek 18 kwietnia.

Instytut Teologiczny w Bielsku-Białej
Instytut Teologiczny w Bielsku-Białej · fot. Mateusz Pietrzak


Instytut Teologiczny w Bielsku-Białej
Instytut Teologiczny w Bielsku-Białej · fot. Mateusz Pietrzak


Jest to duży sukces ze względu na fakt, że o wystąpienie na Panelu starali się studenci teologii z całej Polski. Warto dodać, że studenci Instytutu zgłosili trzy tematy i wszystkie się dostały.

Studenci, którzy otrzymali zaproszenie, to: Michał Lewandowski z roku IV (Bielsko-Biała), który przedstawi referat pod tytułem „Rola teologa świeckiego po Soborze Watykańskim II na podstawie Instrukcji o powołaniu teologa w Kościele „Donum veritatis” Josepha Ratzingera”, Mateusz Pietrzak z roku IV (Czechowice-Dziedzice), który przedstawi referat p.t. „Facebook i Twitter w służbie ewangelizacji” oraz Jacek Zamarski z roku III (Bielsko-Biała) ze swoim tekstem „Blask prawdy Boga i cień nowego Piłata w świecie ponowoczesności a świadectwo dojrzałej wiary w ujęciu encykliki Veritatis Splendor”.

Referaty zostaną też opublikowane w specjalnym czasopiśmie wydanym po tym wydarzeniu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.