bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2013
  • wyświetleń: 2003

Zatrzymany za napad na sklep

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na sklep spożywczy w Bielsku-Białej przy ul. Karpackiej.

14 marca około 15.30 dwaj młodzi mężczyźni napadli na sklep spożywczy. Z ustaleń poczynionych przez policjantów na miejscu zdarzenia wynikało, że napastnicy nie byli zamaskowani. W czasie napadu zachowywali się arogancko i brutalnie. Obezwładnili ekspedientkę uderzeniem w tył głowy i ramię a następnie skradli z kasy 550 zł. Okradli też samą kobietę - ich łupem padł telefon komórkowy i dowód osobisty.

Zanim napastnicy zdążyli uciec, do sklepu weszła klientka. Bandyci nie stracili zimnej krwi i zaskoczonej kobiecie oznajmili, że w sklepie trwa właśnie remanent. Stanowczym tonem poprosili kobietę, żeby wyszła, a po chwili uciekli.

Kryminalni sprawdzali wszystkie informacje, które mogły ich doprowadzić na trop sprawców. Kluczowe dla sprawy okazały się, m.in. przesłuchania świadków, którzy widzieli bandytów bezpośrednio po napadzie. Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia, że związek ze zdarzeniem może mieć 23-letni bielszczanin.

Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odnaleźli też telefon zrabowany w czasie napadu. W piątek zatrzymany usłyszy prokuratorskie zarzuty. Za rozbój grozi mu do 12 lat za kratami.

W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia drugiego ze sprawców napadu. Policjanci zapowiadają, że jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.