bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2013
  • wyświetleń: 1275

Ponad 700 dzieci bez miejsca!

20 marca zakończyła się rekrutacja do przedszkoli publicznych w naszym mieście. Ponad 700 wniosków zostało odrzuconych. Rekrutacja uzupełniająca rusza 28 marca.

System znacznie ułatwia rodzicom i placówkom proces naboru dzieci do przedszkoli, a gminie pomaga w zarządzaniu placówkami przedszkolnymi. Można dzięki niemu poznać realne zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach oraz uniknąć dublowania zapisów i blokowania miejsc.

W przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych udostępniono łącznie 4 584 miejsca. Było także 68 miejsc dla dzieci z orzeczeniem do kształcenia specjalnego w oddziałach integracyjnych.

Rodzice złożyli łącznie 5 308 wniosków o przyjęcie swych dzieci do przedszkoli. 2 872 wnioski dotyczyły dzieci objętych rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym.

Na 28 marca planowane jest rozpoczęcie rekrutacji uzupełniającej. W tym etapie naboru zostaną udostępnione miejsca pozyskane w wyniku przystosowania dodatkowych pomieszczeń na potrzeby dydaktyczne oraz miejsca niewykorzystane z różnych przyczyn podczas rekrutacji podstawowej.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.