bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2013
  • wyświetleń: 1965

Miesiąc na złożenie deklaracji

W Bielsku-Białej właściciele domów jednorodzinnych będą mogli składać deklaracje po Świętach Wielkanocnych.

śmieci
Według nowego systemu zwiększy się ilość odzyskiwania surowców wtórnych · fot. wackiemososne.blogspot.com


W Bielsku-Białej deklarację obowiązkowo wypełniają właściciele nieruchomości. Za mieszkańców bloków i wspólnoty taki dokument składa do urzędu miejskiego zarząd spółdzielni mieszkaniowej lub zarządca wspólnoty. Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli składać deklaracje po świętach wielkanocnych. Termin mają do końca kwietnia.

Magdalena Sobczak przypomina, że trzeba będzie wypowiedzieć dotychczasowe umowy z firmą, która obecnie odbiera od nas śmieci. Gmina porozumiała się z bielską spółką SITA ZOM.

Mieszkańcy, którzy mają zawartą umowę z tą spółką nie muszą się o nic martwić, ponieważ razem z fakturą za pierwszy kwartał za śmieci dostaną wypowiedzenie ze strony spółki. Mieszkańcy, którzy mają umowy z innymi firmami, będą musieli sami dopilnować ich wypowiedzenia. Od lipca śmieci będzie odbierała spółka, która wygra przetarg ogłoszony przez bielską gminę.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.