bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2013
  • wyświetleń: 1660

Polowanie na pijanych kierowców

W środę od wczesnych godzin rannych policjanci z drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Stróże prawa kontrolowali kierowców w różnych punktach naszego miasta i powiatu.

alkomat
fot. KMP Bielsko-Biała


Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności zmniejszenie ilości wypadków poprzez eliminowanie z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

Skontrolowano blisko 330 kierujących. W czasie akcji policjanci korzystali z nowoczesnych urządzeń Alco Blow, które służą do szybkiego sprawdzania dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości. Wystarczyło, że policjant skierował urządzenie do wnętrza samochodu i uzyskiwał wynik.

Zatrzymano czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę "na podwójnym gazie". Rekordzistą okazał się 38-latek kierujący Volkswagenem T4, zatrzymany przez patrol na bielskiej ul. Partyzantów. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi ponad 2 promile alkoholu.

W Bielsku-Białej na ul. Czechowickiej policjanci skontrolowali 41-letniego kierowcę Audi. Zatrzymany miał we krwi 0,6 promila alkoholu. W czasie kontroli okazało się, że nie posiadał prawa jazdy, bo sąd zatrzymał mu je za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Kierujący nie dość, że odpowie teraz za jazdę pod wpływem alkoholu, to dodatkowo tłumaczyć się będzie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. Na ul. Wyzwolenia "wpadł" 30-latek kierujący Audi, a na ul. Trakcyjnej 54-letni kierowca Skody.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.