bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2013
  • 6 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2853

Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Za nami:

6 kwietnia w Gabinecie Rehabilitacji RehaBB Daniel Kawka odbędą się bezpłatne warsztaty skierowane są do lekarzy i nauczycieli wychowania fizycznego na temat sposobów korekcji skolioz przy użyciu najnowszych technologii.

Aparat SKOL-AS to nowoczesne urządzenie wspomagające terapeutę w procesie korekcji skolioz. Urządzenie otrzymało patent nr 10253630 wydany w Monachium w 2007 roku.

W aparacie został wykorzystany system pelot i sprężyn, dzięki którym można m.in. zmniejszyć w sposób czynno-bierny boczne wygięcie kręgosłupa, korygować czynnie rotację kręgów w odcinkach szyjnym, piersiowym i lędźwiowym oraz doprowadzić do rozciągnięcia skróconych mięśni i tkanek okołokręgosłupowych po wklęsłej stronie skrzywienia.

Podczas warsztatów w sposób praktyczny i teoretyczny omówione zostaną testy na podstawie których planowana jest terapia przy użyciu aparatu SKOL-AS. Zaprezentowana zostanie również przykładowa terapia dziecka ze skoliozą.

Metodyka ćwiczeń proponowana przez konstruktorów aparatu SKOL-AS umożliwia łączenie podczas terapii koncepcji PNF, S-E-T i Lehnert Schroth co umożliwia korekcję nawet bardzo dużych skrzywień kręgosłupa.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu: 606 300 315 bądź e-mailowo: [url=kontakt@rehabb.pl]kontakt@rehabb.pl[/url].

Termin i miejsce warsztatów: 06.04.13 od godziny 9:00 (czas trwania: ok. 1,5 godziny), Gabinet Rehabilitacji RehaBB, ul. B. Prusa 53, Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.