bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2013
  • 28 marca 2013
  • wyświetleń: 3543

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Za nami:

Po uroczystej mszy w Wielki Czwartek z parafii pallotyńskiej w Bielsku-Białej pod Szyndzielnią wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

ekstremalna droga krzyżowa


40-kilometrowa trasa prowadzić będzie górami, a suma przewyższeń to 1770 m. Piechurzy z brzozowymi krzyżami iść będą kilkanaście godzin: w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły.

Droga przebiegać będzie głównie górskimi trasami - przez Dębowiec, Szyndzielnię (1028 m), Klimczok (1117 m), Stołów (1035 m), Błatnią (917 m), Horzelicę (797 m), Stary Groń (792 m), Grabową (907 m), Przełęcz Salmopolską (934 m), Malinów (1114 m), Malinowską Skałę (1152 m), Kopę Skrzyczeńską (1189 m), Małe Skrzyczne (1208 m), Skrzyczne (1257 m), Lanckoronę (831 m).

Według pomysłodawców tej pierwszej w historii diecezji bielsko-żywieckiej inicjatywy, ma to być prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony.

Organizatorem wyprawy jest pallotyn Mirek Myszka, który pracował kiedyś w bielskiej parafii. Zachęcając do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, zwraca uwagę, że Drogę Krzyżową można przeżywać w różnych sposób.

- Można przeżywać w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych - deklaruje i wyjaśnia, że Ekstremala Droga Krzyżowa to próba maksymalnego wykorzystania czas, który został dany do końca Wielkiego Postu.

Zapisy i informacje: www.edkbielsko.powolania.pl, [url=mail to:edkbielsko@powolania.pl]edkbielsko@powolania.pl[/url].

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.