bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2013
  • wyświetleń: 1810

55-latek - kolejna ofiara oszustów

Ponad 5.000 złotych stracił bielszczanin, który dał się nabrać dwójce oszustów na numer z zagubionym plikiem banknotów.

pieniądze, banknoty


To już kolejna ofiara przestępców. Sprawców jest zazwyczaj dwóch. Swoje ofiary upatrują w bankach. Widząc, że wypłacają znaczne sumy pieniężne idą za nimi. Po drodze jeden z oszustów na oczach ofiary gubi plik banknotów, czego oczywiście celowo nie zauważa.

Dalszy scenariusz jest różny w zależności od tego, czy wybrana przez oszustów ofiara podniesie pieniądze, czy też uczyni to drugi ze sprawców. Finał jest jednak zawsze taki sam. Pokrzywdzony poproszony o to, by oddał swoje pieniądze do przeliczenia - co oczywiste na dowód tego, że nie przywłaszczył zguby - traci niemal całą gotówkę, którą dopiero co wypłacił z banku.

Tak było również w tym tygodniu. 55-letni bielszczanin wypłacił z banku przy ul. 11-go Listopada gotówkę, co nie umknęło uwadze oszustów. Poszli za nim, gdzie na ul. Mostowej do działania przystąpił pierwszy z nich w wieku około 40 lat, ubrany w niebieską kurtkę. Z kieszeni jego kurtki wypadł plik banknotów, co zauważył pokrzywdzony. Zanim zdążył za nim krzyknąć, zgubę podniósł - jak się później okazało - jego wspólnik w wieku około 22 lat, ubrany w czerwoną kurtkę. Na ramieniu miał przewieszoną torbę z laptopem.

Po krótkiej chwili mężczyźni wspólnie odnaleźli właściciela zguby, który poprosił ich o okazanie swoich pieniędzy na dowód tego, że nie przywłaszczyli jego gotówki. Bielszczanin wyjął pieniądze, które sprawca niedbale przeliczał. W pewnym momencie krzyknął do współpracującego z nim oszusta, że jest złodziejem. Słysząc to hasło młodszy ze sprawców rzucił się do ucieczki, a starszy pobiegł za nim. Zanim pokrzywdzony zdążył się zorientować, że został okradziony, po rabusiach nie było już śladu.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.