bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2013
  • wyświetleń: 1474

Policja sprawdzi czy zapinasz pasy

W piątek policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania pod nazwą "Pasy", mające na celu m.in. uświadomienie zagrożeń jakie niesie ze sobą nieużywanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Policjanci, prowadząc kontrolę w różnych punktach miasta, będą zwracać głównie uwagę na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących, pasażerów oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Dodatkowo, będą starali się uświadamiać kontrolowanym osobom jakie skutki może nieść za sobą nieużywanie pasów bezpieczeństwa bądź nieprawidłowe przewożenie osób lub ładunku.

Prowadzone działania to także okazja do przekazywania wiedzy na temat tego, jak działają siły bezwładności w czasie zaistnienia wypadku, a tym samym jaką szkodę wyrządzić może nieprawidłowo zabezpieczony przedmiot- ładunek, bądź osoba nie korzystająca z pasów bezpieczeństwa.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.