bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2013
  • 27 marca 2013
  • wyświetleń: 4735

Znani bielszczanie zbadali nerki

Pół tysiąca mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego bezpłatnie przebadało poziom kreatyniny oraz eGFR we krwi w ramach ogólnopolskiej akcji Nefrotest. Badania odbyły się w Centrum Dializ w bielskim Szpitalu Ogólnym.

Ze względu na spore zainteresowanie akcją, organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę miejsc na badania (początkowo było ich 400) oraz dodatkowo przekazać bezpłatne skierowania na podobne badania układu moczowego lekarzom rodzinnym z powiatu.

Badaniom poddało się również wielu znanych mieszkańców Bielska-Białej, m.in. Zbigniew Michniowski - zastępca prezydenta Miasta Bielska-Białej, Stanisław Pięta - członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Lucyna Majewska - naczelnik Wydziału Zdrowia Powiatu czy Stanisław Szwed - poseł na sejm RP.

Akcja Nefrotest, w ramach której odbyło się badanie, ma upowszechniać wiedzę o chorobach układu moczowego i przekonać Polaków do regularnych badań profilaktycznych pod kątem chorób nerek.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.