bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2013
  • wyświetleń: 1451

Wpadli za suplementy diety

Policjanci z komisariatu I zatrzymali dwoje bielszczan podejrzanych o handel nielegalnymi środkami wspomagającymi odchudzanie.

Jak ustalili śledczy, 38-letni mężczyzna i o rok młodsza od niego kobieta prowadzili nielegalny proceder od sierpnia zeszłego roku, czyniąc z niego stałe źródło dochodu. Nielegalne medykamenty, zawierające w swoim składzie środki narkotyczne, kupowali od pośrednika w Czechach. Klientów szukali za pośrednictwem internetu.

Chcąc zmylić policjantów, celowo posługiwali się zmienionymi danymi osobowymi. Często zmieniali też rachunki bankowe, na które wpływała gotówka za dostarczone leki. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa, podczas gdy w urzędzie pocztowym nadawał przesyłki z lekami na odchudzanie. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jego wspólniczkę.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu i przechowywania produktów leczniczych, nie posiadając na to pozwolenia. Za przestępstwa te grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Południe zastosował wobec nich dozory policyjne, zakazał im też opuszczania kraju, a wobec zatrzymanej kobiety zastosował dodatkowo poręcznie majątkowe w wysokości 10 000 zł.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.