bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2013
  • wyświetleń: 2018

Współpraca uczelni z BTPNiS

Wydział Humanistyczno-Społeczny Akademii Techniczno-Humanistycznej będzie współpracował z Bielskim Towarzystwem Przyjaciół Nauki i Sztuki.

ATH, szkoła wyższa, studia
ATH w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Dla członków i sympatyków Towarzystwa pracownicy humanistyki bielskiej uczelni przygotują cykl popularnych wykładów. Takie ustalenia zapadły podczas pierwszego spotkania pracowników naukowych wydziału z członkami Towarzystwa, do którego doszło na ATH.

Dziekanowi wydziału prof. ATH dr. hab. Markowi Bernackiemu zależało, aby wypromować ofertę studiów i badań bielskiej humanistyki w środowisku kulturalno-oświatowym Bielska-Białej. Bielskie Towarzystwo Przyjaciół Nauki i Sztuki właśnie w tym środowisku działa. Pracownicy naukowi bielskiej Akademii podkreślali, że wiele ich badań i wykładów monograficznych obejmuje tematykę związaną z Bielskiem-Białą i regionem.

Członkowie Towarzystwa zaproponowali humanistom z ATH organizację cyklu wykładów popularyzujących tego typu tematykę. - Otwarte wykłady dla członków Towarzystwa, a także mieszkańców miasta i regionu, pozwolą przybliżyć naszą działalność naukową i to, w jaki sposób kształcimy studentów. Dlatego wspólnie z Towarzystwem będziemy organizować podobne spotkania - mówi dr Robert Pysz, prodziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH.

Wydział Humanistyczno-Społeczny chce ruszyć z popularyzującymi wykładami jeszcze przed wakacjami.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.