bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2013
  • wyświetleń: 2606

"Dyskoteka" bielskiej drogówki

Bielska policja prowadziła w miniony weekend działania w rejonie największych dyskotek w Bielsku-Białej. W okolicy ulic Grażyńskiego i Mostowej w nocy z soboty na niedzielę skontrolowano ponad 250 samochodów.

Wpadło 2 kierowców pod wpływem alkoholu i jeden pod wpływem innych środków. Ten ostatni, to 22-letni kierowca BMW. W samochodzie mieszkańca Żywiecczyzny znaleziono środki odurzające, prawdopodobnie marihuanę. Co ciekawe, zatrzymany miał w tym dniu urodziny...

Jak mówi Krzysztof Stankiewicz z bielskiej drogówki, jego zachowanie było nieracjonalne i niebezpieczne. Kierowcom pod wpływem alkoholu zatrzymano prawo jazdy, grozi im do 2 lat więzienia. "To nadal za dużo. Sprawdziliśmy ponad 250 kierowców, ale akcję przeprowadzono praktycznie na 3 ulicach i trwała zaledwie kilka godzin"- mówi Stankiewicz.

W trakcie kontroli znaleziono także paliwo nieznanego pochodzenia. "Zatrzymaliśmy do kontroli opla astrę, w którym znajdowało się 2 młodych mężczyzn mieszkańców Bielska-Białej. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy,w samochodzie było czuć zapach ropy. Sprawdzono auto, w bagażniku znaleziono kilkadziesiąt litrów paliwa niewiadomego pochodzenia"- mówi funkcjonariusz.

To była pierwsza akcja w tym roku w Bielsku-Białej pod hasłem "Dyskoteka". Policjanci zapowiadają kolejne niezapowiedziane kontrole.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.