bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 marca 2013
  • wyświetleń: 2487

Pies w Mieście - zajęcia w Bielsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Demodog - Szkoła dla psów" podaj

Artykuł sponsorowany:

Kilka razy w miesiącu pod bielskim teatrem, zbiera się grupa chętnych osób z psami, dla których instruktorzy ze szkoły dla Psów Demo Dog prowadzą zajęcia "Pies w Mieście". Psy uczą się skupienia i wykonywania prostych komend w centrum miasta.

Szkoła dla Psów Demo Dog mieści się nieopodal centrum handlowego Leroy Merlin na ul. Wędrowców 48a.

Zoopsycholog Joanna Francuz, pozytywny trener szkolenia psów i założycielka psiej szkoły demodog.pl, podczas ćwiczeń w mieście stawia duży nacisk na przyjazne, neutralne mijanie się z przechodniami i innymi psami, spokojne oczekiwanie na zielone światło na przejściu dla pieszych i dobre maniery psów w przyjaznych im kawiarniach i restauracjach.

Demo Dog


Wiele psów spędza swoje życie w przydomowych ogródkach i tylko okazjonalnie właściciele zabierają je na spacery. Inne mieszkające np. w blokach, rzadko wyprowadza się poza teren osiedla. Takie psy w nowym terenie mogą wykazywać zachowania lękowe i nerwowe, nie rozumiejąc lub nie potrafiąc odpowiednio sklasyfikować bodźców do nich dochodzących.

Przejeżdżający tir, motocykl, pociąg, nowe zapachy, dźwięki, utrudniają naszym czworonogą skupienie się na przewodniku. W tych nietypowych dla nich warunkach psy wymagają doskonalenia nawet najprostszych komend w sukcesywnie dawkowanych rozproszeniach.

Szkoła dla Psów Demo Dog dysponuje ogrzewaną salą co umożliwia prowadzenie zajęć przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe.

Najszybciej uczą się szczeniaki, dla których przygotowane są specjalne ćwiczenia oparte w znacznym stopniu o zabawę, a które stymulują ich rozwój, prawidłowo socjalizują i uczą najprzydatniejszych w życiu z ludźmi zachowań.

Starsze psy można zapisać na kursy z posłuszeństwa, tropienia, rally-o czy sztuczek:Szkoła Demo Dog posiada certyfikat pozytywności co gwarantuje prowadzenie lekcji wyłącznie w oparciu o metody pozytywne, bez stosowania technik awersyjnych, kolczatek, obroży elektrycznych, czy łańcuszków zaciskowych.

Pod nr telefonu 508-307-378 można umówić się na zajęcia w ośrodku szkoły lub wizytę domową.

W przypadku problemów z psem czy innym zwierzęciem towarzyszącym np. agresja, brudzenie w domu, lęki, nietolerowanie samotności, okaleczanie się, depresja czy inne zachowania, które wzbudzają niepokój właścicieli, dyplomowany zoopsycholog podczas konsultacji behawioralnej, odbywającej się w ich domu lub w gabinecie, ustali terapię, potrzebną do przywrócenia równowagi emocjonalnej zwierzęcia i prawidłowej relacji z opiekunem.

Mottem Szkoły Demo Dog jest "Fantastyczny pieski świat" i aby takim był, ludzie powinni lepiej poznać naturę psów i sposoby najefektywniejszego i przyjacielskiego uczenia ich prawidłowych, wzajemnych relacji. To właśnie dlatego w szkoleniu psów pracuje się również, a może i przede wszystkim z opiekunami czworonogów, bo to ich zadaniem jest wychowanie i zbudowanie mocnej więzi z psem, która zaowocuje dozgonną przyjaźnią.

Szkoła dla Psów Demo Dog Terapie Zwierząt

43-300 Bielsko-Biała
ul. Wędrowców 48a

kom. 508-307-378

Demodog - Szkoła dla psów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Demodog - Szkoła dla psów" podaj