bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2013
  • wyświetleń: 2292

Instytut Teologiczny na Twitterze

Studenci Instytutu Teologicznego w Bielsku-Białej uruchomili profil w serwisie społecznościowym Twitter. Zamierzają umieszczać w nim treści ewangelizacyjne, a także najciekawsze, ich zdaniem, cytaty z wykładowców swej uczelni.

Znajduje się on pod adresem: twitter.com/TeologosBB Jak wyjaśnia Mateusz Pietrzak, przewodniczący samorządu studenckiego w Instytucie, zachętą to tej inicjatywy były słowa Benedykta XVI z orędzia na XXXXVI Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu: „Kościół Katolicki powinien z zainteresowaniem przyjrzeć się różnym formom witryn, aplikacji i sieci społecznościowych, które mogą pomóc współczesnemu człowiekowi w przeżywaniu chwil refleksji i autentycznych pytań, ale także znaleźć przestrzenie ciszy, okazje do modlitwy, medytacji lub dzielenia się Słowem Bożym(…).

W zwięzłości krótkich wiadomości, często nie dłuższych niż werset Biblii, można wyrazić głębokie myśli, jeśli nikt nie zaniedbuje rozwoju swego życia wewnętrznego”. Przykładem dla inicjatorów przedsięwzięcia jest również oficjalny profil papieża na Twitterze, którego wpisy na całym świecie śledziło około 3 mln internautów.

Studenci poprzez profil na Twitterze chcą przybliżać internautom najciekawsze, ich zdaniem, cytaty swoich wykładowców. Cytaty będą również publikowane w formie obrazków na profilu uczelni w serwisie Facebook: facebook.com/InstytutTeologiczny.

new / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.