Wiadomości

 • 10 lipca 2024
 • wyświetleń: 217

Jakie są najpopularniejsze systemy CMS? Zobacz, zanim zamówisz stronę internetową!

Materiał partnera:

Projektowanie stron internetowych to dziedzina, która stale się zmienia za sprawą rozwoju nowych technologii. Sztuczna inteligencja jest jednym z czynników, który znacznie przyśpiesza tworzenie stron www, a także ułatwia ich optymalizację. Zanim zamówisz stronę dla swojego biznesu, poznaj kilka najpopularniejszych systemów CMS.

systemy CMS


W praktyce CMS to system zarządzania treścią, który pozwala na tworzenie funkcjonalnych stron internetowych nawet bez znajomości języków programowania.
Chętnie wykorzystywane system CMS to WordPress, a także Joomla, Magento i Durpal.
To systemy do zarządzania treścią, które dają ogromne możliwości rozbudowy strony.

Jakie są podstawowe funkcje systemów CMS?Firmy zajmujące się realizacją stron internetowych - zarówno prostych landing page,
jak i zaawansowanych sklepów www wykorzystują różnego rodzaju systemy CMS.
Takie oprogramowanie pozwala na łatwe dodawanie treści na stronę www, ale także optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek.

Podstawowe funkcje systemów CMS to:

 • możliwość instalowania wtyczek, modułów i dodatków,
 • pełna implementacja API zewnętrznych dostawców np. Mapy Google,
 • proste dodawanie postów, grafik i tekstów na stronę,
 • optymalizacja witryny pod kątem SEO,
 • możliwość modyfikacji kodu strony.


Większość popularnych systemów CMS umożliwia wykorzystanie gotowych szablonów,
dzięki czemu strona jest estetyczna, a wdrożenie witryny do działania zajmuje o wiele mniej czasu niż tworzenie projektu od podstaw.

Nawet jeśli nie wiesz, co powinna zawierać strona internetowa - gotowe szablony i intuicyjny interfejs systemów CMS przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia witryny w taki sposób, aby niczego na niej nie zabrakło.

Rodzaje systemów CMS - jakie występują na rynku?Dostępne na rynku systemy CMS występują w dwóch wersjach licencyjnych:

 1. Open Source - to CMS z otwartym kodem źródłowym, dzięki czemu zaawansowani użytkownicy mogą dowolnie personalizować witrynę np. opartą na WordPressie.
 2. SaaS - to rozwiązania najczęściej płatne, za które administrator strony płaci abonament w zamian za dostęp do zasobów. W tym przypadku musisz poruszać się wyłącznie w obrębie danego systemu, bez szerszej możliwości samodzielnego wprowadzania zmian.


Jeśli w grę wchodzi pozycjonowanie produktu dla sklepu internetowego, warto wziąć pod uwagę oprogramowanie Open Source z możliwością pełnej personalizacji systemu.

TOP 3 systemy CMS - jakie są najchętniej wybierane?Choć na rynku jest co najmniej kilkanaście systemów CMS (płatnych i bezpłatnych, to jednak kilka z nich jest najchętniej wybieranych do tworzenia stron www. Najpopularniejsze to:

 1. WordPress - jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS), znanym z prostoty obsługi oraz elastyczności.
 2. Joomla - system stworzony do rozbudowanych stron www.
 3. PrestaShop - idealny dla sklepów internetowych.


Jeśli nie wiesz, jaki system CMS wybrać, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów z zakresu tworzenia stron www.