Wiadomości

  • 10 lipca 2024
  • 11 lipca 2024
  • wyświetleń: 853

Badanie Osteoporozy w Bielsku-Białej, Żywcu i Szczyrku

Artykuł sponsorowany:

W terminie od 15 do 17 lipca można będzie wykonać Badanie Osteoporozy. Takie samo badanie będą mogli wykonać mieszkańcy Żywca w dniu 16 lipca oraz mieszkańcy Szczyrku 17 lipca. Na badanie zaprasza Mobilna pracownia densytometryczna - OSTEOBUS.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.
Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

BADANIE W BIELSKU-BIAŁEJ

  • 15 lipca 2024 - NZOZ Salutaris ul. Asnyka 14
  • 15 Lipca 2024 - Przychodnia Kolejowa OLK ul. Traugutta 12
  • 16 lipca 2024 - Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Ul. Willowa 2A
  • 17 lipca 2024 - NZOZ Medyk ul. Wiśniowa 7


BADANIE W ŻYWCU

  • 16 lipca 2024 - NZOZ Medica 2000 Żywiec


BADANIE W SZCZYRKU

  • 17 lipca 2024 - Ośrodek Zdrowia ul. Zdrowia 1


Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

ZAPRASZAMY NA BADANIA.

Mobilna pracownia densytometryczna - OSTEOBUS

Zapisy telefonicznie tel. 512-351-600

Cena jednego badania wynosi 50 złotych

www.osteoporozakrakow.pl


Bielsko Biała Lipiec 2024


Szczyrk Lipiec 2024


Żywiec Lipiec 2024


horizon


Folder WYNIKI OSTEO

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.