bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2013
  • wyświetleń: 3719

Największa aula gotowa w czerwcu

Do końca czerwca Akademia Techniczno-Humanistyczna będzie miała nowoczesną aulę na ponad 300 osób. Tak wielką salę do prowadzenia konferencji na próżno szukać w regionie.

ATH, szkoła wyższa, studia
ATH w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Konstrukcja auli powstała wraz z budową głównego gmachu dydaktycznego Akademii na Błoniach (budynek L), do tej pory uczelni brakowało jednak pieniędzy na jej odpowiednie wykończenie i wyposażenie.

- Stopniowo w miarę naszych możliwości finansowych wykańczaliśmy kolejne fragmenty budynku. Przed rokiem uruchomiliśmy IV piętro z miejscem na relaks dla studentów i Galerią Akademicką, a także dużą stołówkę, zaś nieco wcześniej nowoczesną bibliotekę i sale multimedialne. Teraz przyszedł czas na ostatnią część - największą aulę - mówi rektor Akademii prof. dr hab. inż. Ryszard Barcik.

Aula zostanie wyposażona w 308 foteli, docelowo będzie w pełni multimedialna, przystosowana do prowadzenia telekonferencji, a także do występów scenicznych. Z tych względów będzie wygłuszona, zaś pod sufitem zostaną zamontowane płyty poprawiające akustykę. Miejsce prelegentów będzie można wykorzystać również jako scenę na koncerty czy występy. Dlatego ma zostać wyposażona w system lamp scenicznych. Zarówno nagłośnieniem, jak i oświetleniem kierować będzie można z balkonu technicznego. Do sali przylegać będą dwa pokoje, przewidziane dla tłumaczy. Dokończenie auli ma kosztować ok. 1 mln zł.

Jak wyjaśnia Bartosz Olma, kanclerz ATH, aula ma służyć nie tylko dla wykładowców uczelni, lecz także będzie wynajmowana na potrzeby dużych konferencji. - Na Podbeskidziu brakuje tak wielkiej sali konferencyjnej, nie powinniśmy więc mieć problemów z jej stałym użytkowaniem - dodaje kanclerz.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.