bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2013
  • wyświetleń: 828

Tlenek węgla znów atakuje

W czwartek o godzinie 16.00 mieszkanka Bielska-Białej zawiadomiła straż pożarną o dużym zadymieniu w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ulicy Sobieskiego, w którym znajdowała się starsza kobieta.

79-letnią kobietę przed przyjazdem straży wyprowadziła na klatkę schodową sąsiadka. Strażacy po dokonaniu pomiarów stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla w mieszkaniu. W lokalu mieszkalnym nie było pieca centralnego ogrzewania. Jak się okazało zadymienie w mieszkaniu pochodziło od uruchomionego pieca centralnego ogrzewania w mieszkaniu na parterze.

Właściciel lokalu, posiadał już wcześniej wydaną przez mistrza kominiarskiego decyzję o zakazie korzystania z pieca węglowego do czasu usunięcia usterki, niestety nie wywiązał się z tego zakazu. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala na przebadanie. Strażacy wydali polecenie lokatorowi mieszkania na parterze o wygaszeniu pieca węglowego.

W obecnym sezonie grzewczym odnotowano już 68 zdarzeń, w których straż pożarna była wzywana do pomiarów tlenku węgla. Według statystyk prowadzonych przez Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach, Bielsko-Biała jest w ścisłej czołówce pod względem ilości interwencji związanych z zatruciem tlenkiem węgla.

ab / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.