bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2013
  • wyświetleń: 1635

Włamywali się do automatów

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich ustalili i zatrzymali dwóch 16-latków, którzy mają na swoim koncie blisko 180 włamań do automatów z napojami i słodyczami oraz uszkodzenia mienia.

Policjanci otrzymywali liczne zgłoszenia o włamaniach do automatów z napojami i słodyczami, do których dochodziło od kilku miesięcy w jednym z gimnazjów w powiecie bielskim. Sprawą zajęli się policjanci z Grupy Zapobiegania i Zwalczania Przestępczości Nieletnich. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że za włamaniami stoją dwaj 16-latkowie.

Zatrzymani przyznali się do włamań do automatów, które systematycznie opróżniali z napojów i łakoci. Wyliczono, że mają na swoim koncie blisko 180 takich włamań i kradzieży. Ponadto jak ustalono, sprawcy „dla zabawy” uszkodzili kilka znaków drogowych i kamerę w rejonie jednej ze szkół.

Za swoje czyny nieletni odpowiedzą wkrótce przed Sądem Rodzinnym. Sąd może zastosować wobec nich środki oddziaływania wychowawczego lub poprawczego, włącznie z umieszczeniem w ośrodku szkolno-wychowawczym lub zakładzie poprawczym.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.