bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2013
  • 4 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3270

Remont torów, zmiany w rozkładzie

14 kwietnia rozpoczną się prace PKP PLK na linii z Katowic do Bielska-Białej. Pociągi Kolei Śląskich będą miały z tego powodu bardzo nierówne "takty" - zamiast 30 minut, na pociąg będzie trzeba czekać od 5 do 55 minut - podał serwis rynek-kolejowy.pl.

pociąg
fot. bielsko.info


Rozkład jazdy na czas remontu jest już dostępny w internecie - Spójrzmy na popołudnie: o godzinie 14:44 będzie odjeżdżał pociąg, po którym już za 5 minut pojedzie kolejny. Następnie nie pojedzie nic, aż do 15:44, czyli w szczycie przewozowym przez 55 min nie pojedzie nic - komentują kwietniowy rozkład czytelnicy rynek-kolejowy.pl. - Ten rozkład jazdy na pewno nie jest ekonomiczny dla przewoźnika (Np. pociąg o 14:49 będzie miał bardzo niską frekwencję) i drastycznie bezsensowny dla pasażera (nie wszyscy pasażerowie czekający na Peronie zmieszczą się do pociągu wyjeżdżającego z Katowic o 15:44) - dodają.

- Pociągów nie odwołuje się, jeśli do godziny można je przetrasować. Jeden z pociągów jedzie tylko do Bielska, drugi dalej, stąd dwa w rozkładzie. Standardowo pociągi jeżdżą w cyklu co pół godziny - odpowiada rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba. - Specjaliści Kolei Śląskich ds. zamknięć zawsze szukają rozwiązań jak najkorzystniejszych dla pasażera, jednak specyfika prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury powoduje, że pewne niedogodności są nieuniknione - przyznaje rzecznik.

- 55 minutowa przerwa wynika z faktu, iż na 10 km odcinku Kobiór - Pszczyna pociągi kursują po jednym torze. Wynika to właśnie z prac remontowych PKP PLK. A jest to linia bardzo obciążona, szczególnie w godzinach szczytu, po której kursują także mające pierwszeństwo pociągi dalekobieżne. Wynikła z tego powodu niedogodność jest kilkudniowa i niezależna od Kolei Śląskich - dodaje rzecznik.

new / bielsko.info
źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.