Wiadomości

  • 1 lipca 2024
  • wyświetleń: 805

Złodziej miedzi zatrzymany na gorącym uczynku. Wszystko dzięki obywatelskiej postawie świadka

Dzięki czujności mieszkańca Bielska-Białej i błyskawicznej interwencji dzielnicowych z Komisariatu IV KMP w Bielsku-Białej, udało się zatrzymać złodzieja działającego na terenie jednej z hal w mieście.

Złodziej miedzi zatrzymany na gorącym uczynku. Wszystko dzięki obywatelskiej postawie świadka
Złodziej miedzi zatrzymany na gorącym uczynku. Wszystko dzięki obywatelskiej postawie świadka · fot. Freepik


W środę 26 czerwca na ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec naszego miasta, który zauważył mężczyznę wynoszącego z terenu remontowanej hali elementy miedziane oraz inne przedmioty w tym również elektronarzędzia. Sprawca próbował uciec, lecz stanowcza postawa mieszkańca uniemożliwiła mu oddalenie się z miejsca przestępstwa - podaje KMP w Bielsku-Białej.

"Również szybka reakcja dzielnicowych z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej, którzy przybyli pod wskazany adres przyczyniła się do zatrzymania mężczyzny. Łupem złodzieja padły elementy miedziane instalacji hydraulicznej, jak również elektronarzędzia. 51-letni sprawca został zatrzymany. Za swój czyn odpowie teraz przed Sądem" - dodają policjanci.


Zachowanie zgłaszającego wpisuje się w założenia kampanii społecznej „Nie reagujesz - akceptujesz”.

"Policja chce uwrażliwić mieszkańców na przypadki łamania prawa, określane jako przestępstwa szczególnie uciążliwe społecznie. Przede wszystkim kładzie nacisk na kradzieże, włamania, kradzieże samochodów, bójki i pobicia oraz przestępstwa rozbójnicze. Kampania społeczna realizowana jest na wiele sposobów. W kampanię zaangażowani są wszyscy policjanci garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby zwiększyć wrażliwość społeczną mieszkańców na różne przejawy przestępczości. Nawet najlepiej działająca policja nie będzie odpowiednio skuteczna bez wsparcia obywateli" - apelują bielscy policjanci.

Zac / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.