Wiadomości

  • 28 czerwca 2024
  • wyświetleń: 201

Polonez Ameryka: jak przygotować samochód do wysyłki z USA do Polski?

Materiał partnera:

Transport samochodu z USA do innych krajów wymaga wielu wysiłków i czasu, aby sporządzić całą dokumentację, przeprowadzić przegląd techniczny, zbudować logistykę i odprawić pojazd. Tymi i innymi kwestiami zajmuje się firma spedycyjna. O tym, jak przygotować samochód do wysyłki do Polski, opowiedzą specjaliści Polonez America w tym artykule.

Wszystkie ważne szczegóły można znaleźć tutaj: https://polonezamerica.com/pl/vehicles.

Przygotowanie dokumentów i pozwoleńjak przygotować samochód do wysyłki do Polski


Pierwszym krokiem w przygotowaniu samochodu do wysyłki jest zebranie dokumentów i zezwoleń. Oto podstawowa lista dokumentów potrzebnych do odprawy celnej w USA:

  • dane kontaktowe i paszportowe nadawcy;
  • dane kontaktowe odbiorcy;
  • oryginalny dokument własności pojazdu;
  • oryginał weksla. Jeśli płatność została dokonana w momencie zakupu, należy również dostarczyć kopię paragonu;
  • jeśli pojazd ma 10 lat lub więcej, należy przedłożyć dokumentację z DMV lub innej agencji stanowej, która zweryfikuje prawo własności.


Przygotowania te należy wykonać odpowiedzialnie, ponieważ brak któregokolwiek z tych dokumentów uniemożliwi dalszą wysyłkę pojazdu.

Przygotowanie pojazdu do wysyłkiPrzed wysyłką pojazd powinien zostać poddany kontroli technicznej. Dokonaj oględzin zewnętrznych i zapisz je na zdjęciach, aby po przybyciu do miejsca docelowego nie było wątpliwości co do uszkodzeń powstałych podczas transportu. Należy również pozostawić pusty bak. Jeśli jest to samochód elektryczny, akumulator powinien być odłączony, a kable odłączone i zabezpieczone przed zwarciem.

Zapewnienie bezpieczeństwa i ochronyBardzo ważne jest zabezpieczenie i ochrona pojazdu podczas transportu. Wiele osób korzysta z urządzeń śledzących GPS, aby śledzić ładunek. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, gdzie znajduje się pojazd. Na początku transportu należy upewnić się, że pojazd jest bezpiecznie zamocowany. W tym celu należy sprawdzić ciśnienie w kołach i ich mocowanie. Następnie sprawdź wszystko na liście, aby upewnić się, że przestrzegasz tych zasad.

Podpowiadamy, jak przygotować samochód do wysyłki do Polski. Jak widać, jest to pracochłonny proces, który wymaga wiele wysiłku i czasu. W tym celu proponujemy powierzyć transport samochodu z USA do największej międzynarodowej firmy spedycyjnej, Polonez America. Mają ponad 300 zautomatyzowanych punktów dostawy w ponad 20 stanach USA. Twój samochód zostanie dostarczony w najkrótszym możliwym czasie i całkowicie bez uszkodzeń.