bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2013
  • wyświetleń: 1695

Siedmiu kiboli odpowie za ustawkę

Policjanci zatrzymali 7 pseudokibiców, którzy uczestniczyli w tzw. "ustawce". Do chuligańskiej bójki pomiędzy kibicami dwóch klubów z terenu Podbeskidzia i Żywiecczyzny doszło w 2009 roku.

We wtorkowy poranek, wspólną akcję przeprowadzili kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, komendy powiatowej w Żywcu oraz oficerowie Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymanych zostało siedmiu stadionowych chuliganów, podejrzanych o udział w tak zwanej ustawce. Pseudokibice, deklarujący sympatię do klubów BKS Stal Bielsko-Biała i Czarni-Góral Żywiec, starli się na terenie powiatu żywieckiego 14 czerwca 2009 roku.

W bójce uczestniczyło około 100 osób. Wytrwale prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia uczestników ustawki, z których pierwsi usłyszeli właśnie zarzuty.

Zatrzymanym w wieku od 23 do 29 lat, za udział w bójce grozi do 3 lat więzienia. Pięciu spośród zatrzymanych przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karze w wymiarze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Wobec pozostałych dwóch prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Śledczy przewidują dalsze zatrzymania w tej sprawie.

kik / bielsko.info
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.