Wiadomości

  • 27 czerwca 2024
  • wyświetleń: 5239

Nie trzeba oberwania chmury, by woda zalała ich posesje

Nie potrzebna ani nawałnica, ani oberwanie chmury, by ich posesje były zalewane. Mieszkańcy okolic ulic Mierniczej czy Goryczkowej proszą o wykonanie niezbędnego odwodnienia, by ograniczyć straty spowodowane wodą.

Nie trzeba oberwania chmury, by woda zalała ich posesje
Nie trzeba oberwania chmury, by woda zalała ich posesje · fot. Zac


W sprawie zabezpieczenia środków na przeprowadzenie odwodnienia ulic Mierniczej, Biegunowej, Skibowej, Goryczkowej oraz ulic przyległych wraz z rozbudową tych ulic w bielskim Ratuszu interweniowała radna Józefa Wawak.

- Od wielu lat posesje są zalewane nawet przy normatywnych opadach, co powoduje straty materialne mieszkańców, dlatego proszę o wykonanie odwodnienia wraz z odtworzeniem nawierzchni. Mieszkańcy bardzo proszą o pozytywne załatwienie sprawy - apeluje radna.

Jak jednak dowiadujemy się w magistracie, "obecnie miasto nie jest gotowe do przeprowadzenia przedmiotowego zadania".

- Miejski Zarząd Dróg posiada opracowaną dwuwariantową koncepcję z listopada 2020 roku, przy czym korzystniejszy wariant z punktu widzenia warunków odwodnienia ulic wyceniony został na kwotę 11,5 mln. Z uwagi na ograniczone środki finansowe Miasta do tej pory nie zlecono opracowania dokumentacji projektowej oraz nie uzyskano decyzji administracyjnych zezwalających na budowę. Opracowanie dokumentacji projektowej będzie brane pod uwagę przy ustalaniu przyszłorocznego budżetu miasta - poinformował zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński.

raz, Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.