bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2013
  • 16 marca 2013
  • wyświetleń: 1882

Cyfryzacja: uwaga na oszustów

W związku z całkowitym wyłączeniem sygnału analogowego telewizji naziemnej zaplanowanym na 19 marca, policjanci ostrzegają przed możliwością pojawienia się oszustów, którzy będą próbowali nakłonić nas do kupna odbiorników satelitarnej platformy cyfrowej.

Analogowy sygnał telewizji naziemnej zostanie wkrótce zastąpiony sygnałem cyfrowym. Do jego odbioru niezbędny będzie, zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, dekoder. Nowoczesne telewizory są fabrycznie wyposażone w tego typu urządzenie, jednak starsze modele uniemożliwią odbieranie sygnału telewizyjnego ich właścicielom.

Ten fakt mogą próbować wykorzystać nieuczciwi akwizytorzy, którzy chcąc wzbogacić się cudzym kosztem, mogą próbować nakłonić nas do kupna odbiornika satelitarnej platformy cyfrowej, podając się np. za przedstawicieli Telewizji Polskiej. Policjanci ostrzegają przed ewentualnymi próbami oszustw i podejmowaniem pochopnych decyzji.

W celu zdobycia szczegółowych informacji, na temat możliwości odbioru sygnału telewizyjnego, najlepiej udać się do zaufanego sprzedawcy sprzętu RTV. Przypominamy, że oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest bezpłatna.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.