bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2011
  • wyświetleń: 2372

Kieszonkowcy w akcji

Uwaga na kieszonkowców! W ostatnich dniach ich ofiarami padły dwie kobiety, które w czasie zakupów w bielskich hipermarketach, odłożyły swoje torebki do wózków na zakupy. Złodzieje z powodzeniem wykorzystują nasz pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo.

Kieszonkowiec
fot. policja


W sklepie przy ul. Bohaterów Monte Cassino okradziona została mieszkanka Żywiecczyzny. Złodziej wykorzystał jej chwilową nieuwagę i pozostawioną w koszyku na zakupy torebkę, która szybko padła jego łupem. Wraz z torebką zginęły dokumenty, klucze do samochodu i mieszkania, telefon komórkowy oraz pieniądze. Właścicielka wyceniła straty na blisko 2 tys. zł.

Do podobnej kradzieży doszło w sklepie przy ul. Warszawskiej. Z wózka na zakupy zniknęła torebka, a wraz z nią przedmioty należące do okradzionej bielszczanki: dokumenty, klucze do samochodu i mieszkania, telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 240 zł.

Do kradzieży kieszonkowych dochodzi najczęściej w miejscach, gdzie panuje tłok i można kogoś niespostrzeżenie okraść. Przed kilkoma dniami w autobusie miejskim złodzieje okradli jednego z podróżnych. Ich łupem padł portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.