bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2013
  • wyświetleń: 1568

Włamali się do Cinquecento

Policyjni wywiadowcy zatrzymali wtorkowej nocy dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do Fiata Cinquecento i usiłowali skraść pojazd z parkingu przy ul. Koziej w Bielsku-Białej.

Tuż przed 1.00 w nocy bielszczanin zauważył podejrzanych mężczyzn, którzy usiłowali się włamać do Fiata. Rabusie wyłamali zamki w pojeździe i uszkodzili szybę. Swoje spostrzeżenia mężczyzna natychmiast przekazał oficerowi dyżurnemu, który skierował na miejsce policyjnych wywiadowców. Świadek zdarzenia przekazał funkcjonariuszom rysopisy rabusiów. Po krótkiej chwili obaj sprawcy zostali zatrzymani.

Na widok patrolu jeden z nich odrzucił trzymany w ręku śrubokręt. Zatrzymanymi okazali się dwaj bielszczanie w wieku 20 i 27 lat. W trakcie zatrzymania sprawcy szarpali się i próbowali uciec. Obezwładniono ich i zakuto w kajdanki. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 2 - 2,5 promila alkoholu.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają teraz, czy sprawcy mają na swoim koncie podobne zdarzenia, do których doszło ostatnio w Bielsku-Białej. We wtorek zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat za kratami. W przeszłości starszy z nich był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Kilka tygodni temu wyszedł z aresztu śledczego

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.