Wiadomości

  • 9 czerwca 2024
  • wyświetleń: 630

Ratunek dla przedsiębiorców. Widać światło w tunelu? Uruchomiono specjalny numer

W związku z gwałtownymi burzami, które nawiedziły Śląsk 4 czerwca, Śląska Krajowa Administracja Skarbowa informuje o dostępnych rozwiązaniach dla poszkodowanych przedsiębiorców. Przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o rozłożenie podatku na raty, co pozwoli im na stopniową spłatę zobowiązań bez obciążania bieżącej płynności finansowej. Oraz odroczyć termin zapłaty podatku. Ta opcja może być szczególnie pomocna dla firm, które poniosły znaczne straty materialne w wyniku nawałnic.

pieniądze
Ratunek dla przedsiębiorców. Widać światło w tunelu? Uruchomiono specjalny numer · fot. Adobe Stock


KAS uruchomił specjalną, tymczasową infolinię pod numerem 33 499 80 73, gdzie poszkodowani przedsiębiorcy mogą pytać o rozliczenia podatkowe - PIT, VAT oraz o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych.

Krajowa Administracja Skarbowa wspiera przedsiębiorców, którzy w wyniku nawałnicy znaleźli się w trudnej sytuacji. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą mogą korzystać z ulg stanowiących pomoc publiczną, ulg nie będących pomocą publiczną oraz pomoc de minimis.

Jak uzyskać ulgę?Na podstawie art. 67a Ordynacji podatkowej podatnicy mogą wnioskować o:


We wniosku należy opisać swoją sytuację i uzasadnić potrzebę otrzymania ulgi. Ocena zasadności udzielenia ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych przeprowadzana będzie odrębnie w każdej sprawie przez organ podatkowy, z uwzględnieniem ważnego interesu podatnika lub interesu publicznego.

Wnioski można również złożyć bez wychodzenia z domu poprzez stronę biznes.gov.pl lub przez konto w e-Urzędzie Skarbowym.

KAS przypomina, że w przypadku ulg, które stanowią pomoc de minimis, łączna wartość pomocy dla jednego beneficjenta nie może przekroczyć równowartości 300.000 euro w ciągu 3 lat.

InfoliniaW ramach specjalnie uruchomionego numeru 33 499 80 73 przedsiębiorcy będą mogli otrzymać niezbędne informacje na temat dostępnych rozwiązań w związku z zaistniałą sytuacją. Infolinia jest czynna do 19 czerwca w godzinach 8.00-15.00.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.